Centralny Szpital Kliniczny
MSW w Warszawie

ul. Wołoska 137, 02 - 507 Warszawa
Telefon centralny:
22 508 20 00
Rejestracja:
22 508 15 52

Aktualności

Wybierz temat

Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii

Sekretariat: tel.: (22) 508 14 05
tel/fax: (22) 508 14 00
e-mail: endokrynologia@cskmswia.pl

Kierownik Kliniki: prof. dr hab. n. med. Edward Franek – specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i hipertensjologii (dowiedz się więcej)

Z-ca Kierownika Kliniki i Kierownik Pododdziału Endokrynologicznego: lek. med. Bożena Kryszałowicz – specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii

Kierownik Pododdziału Diabetologicznego: lek. med. Alicja Milczarczyk – specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii

Pielęgniarka Oddziałowa: Hanna Wieczorek

Lokalizacja: budynek E, V p.

Poradnia Endokrynologiczna: budynek E, I p. (gabinet 14 i 15)

Rejestracja do poradni endokrynologicznej i poradni osteoporozy: (22) 508 15 52, (22) 508 12 52, (22) 508 12 79, (22) 508 15 79

Godziny funkcjonowania: czynna całodobowo

W Klinice Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii wykonujemy pełen zakres szybkiej diagnostyki i leczenia schorzeń endokrynologicznych (tarczycy, nadnerczy, przytarczyc, przysadki), a także cukrzycy oraz jej ostrych i przewlekłych powikłań. Prowadzimy diagnostykę i leczenie zespołu metabolicznego, nadciśnienia tętniczego i otyłości. Zapewniamy stałą poszpitalną opiekę, którą prowadzą pozostające w ścisłej współpracy z Kliniką Poradnia Endokrynologiczna i Centrum Diabetologiczne, prowadzące także poradnictwo w zakresie planowania rodziny i wyboru zawodu przez chorego na cukrzycę, edukację chorego i rodziny w zakresie diety, samokontroli i techniki wstrzykiwania insuliny, badania wykrywające cukrzycę utajoną i jej profilaktykę w grupach ryzyka, leczenie otyłości, a także hiperlipidemii niezależnej od cukrzycy.

W Pracowni Densytometrii wykonujemy badania densytometryczne kości u dorosłych nowoczesnym aparatem PRODIGY LUNAR. Badania obejmują najczęściej szyjkę kości udowej i kręgosłup lędźwiowy. Badanie trwa około 5 minut i jest całkowicie bezpieczne.

Po badaniu możliwe jest wdrożenie specjalistycznego leczenia w podlegającym Klinice Centrum Osteoporozy mieszczącym się obok Pracowni Densytometrii. Trafiają tu pacjenci z grup ryzyka zachorowania na osteoporozę, zarówno z niewielkim ubytkiem masy kostnej (osteopenią), jak i bardziej zaawansowaną osteoporozą.

Liczba łóżek w klinice: 36
    2 sale dwuosobowe
    3 sale czteroosobowe
    4 sale pięcioosobowe